W czwartek, 15 października, premier ogłosił wprowadzenie nowych obostrzeń w związku z walką z koronawirusem. Jeden z punktów dotyczy częściowego zamknięcia w całym kraju basenów i Aquaparków. Od 17 października nie ma możliwości skorzystania z Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka, a Kryta Pływalnia działa zgodnie z obowiązującym harmonogramem.

 

 

Zgodnie z nowymi wytycznymi Rady Ministrów od soboty (17 października) zarówno w strefach czerwonych, jak i żółtych, wszystkie baseny i aquaparki będą musiały zostać zamknięte. Z pływalnibędą mogły jednak korzystać:


- osoby uprawiające sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych,
- studenci i uczniowie – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole

Oznacza to, że do odwołania nie będzie możliwości skorzystania z Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka. Kryta Pływalnia przy ul. Robotniczej, w której uczą się pływać uczniowie z elbląskich szkół i trenują zawodnicy z różnych klubów, będzie działała zgodnie z obowiązującym harmonogramem. Wszystkie zajęcia z programu Aktywuj się z MOSiR-em zostają zawieszone. Nie odbędą się również zajęcia z nauki i doskonalenia pływania, których organizatorem był MOSiR.

Przypomnijmy, że 12 marca obiekty sportowe zostały po raz pierwszy zamknięte. Jako jeden z niewielu basenów, Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka zostało otwarte od razu pierwszego dnia, kiedy tylko rząd zezwolił na uruchomienie pływalni.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu informuje, że wszelkie karnety nie stracą ważności i zostaną przedłużone o czas zamknięcia obiektów basenowych.

Tekst MOSiR